Wywiad z Sewerynem Caputą - trenerem I drużyny LKS Leśna

Seweryn Caputa zapowiada kiedy i w jaki sposób przebiegać będą przygotowania do rundy rewanżowej Ligi Okręgowej Skoczowsko-Żywieckiej.

1. Kiedy zaczynamy przygotowania do nowej rundy?
Przygotowania do nowej rundy zaczynamy 18 stycznia, będziemy trenować dwa razy w tygodniu - najpierw na sali, a jeśli będzie taka możliwość to przeniesiemy się na orlik.

2. Nad czym w szczególności będziecie pracować
Okres przygotowawczy rozpoczniemy od pracy nad defensywą i z biegiem czasu będziemy zajmować się grą w ofensywie. Chciałbym w tym okresie skupić dużą uwagę na przygotowaniu fizycznym, po to żeby kondycja dopisywała nam w trakcie całego meczu na równym poziomie, a także pod kątem prewencyjnym, by zmniejszyć ryzyko tworzenia się i nawracania urazów.

3. Jakieś nowe twarze w zespole?
Na tę chwilę nie przewidujemy nowych zawodników, którzy by mogli zasilić kadrę LKS Leśna.

4. Jak podoba się Panu plan sparingowy, jest zadowalający?
Plan sparingowy jest bardzo zróżnicowany, zmierzymy się z dobrymi drużynami. Chciałbym żebyśmy już od gier kontrolnych wrócili na dobre tory.

5. Czy lub którzy, zawodnicy kontuzjowani wrócą na przygotowania do sezonu?
Wiemy, że na pewno do przygotowań nie wróci Artur Wróbel, który złamał nogę w meczu ze Skoczowem. Grzegorz Rzeszótko jest po kilkunastu zabiegach rehabilitacyjnych, które mają mu pomóc w powrocie na murawę. Pozostała grupa zawodników zmagała się z mniej poważnymi urazami, które mam nadzieję, nie powtórzą się w tak znacznym stopniu jak było to w ubiegłej rundzie.

Leśna zaplanowane ma 7 meczów kontrolnych, przygotowujących do rundy rewanżowej. Większość z nich rozegranych zostanie na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Jeśli tylko pogoda pozwoli, dwa ostanie zaplanowane są na naturalnej murawie.

Rozkład jazdy meczów sparingowych LKS LEŚNA 2022:

3 lutego - Rekord II Bielsko-Biała
5/6 lutego - SMS ŻAPN