Rekord II B-Biała - LKS Leśna 9:3

Każda seria kiedyś się kończy.

Druga drużyna Rekordu z Bielska Białej była zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem dotychczas. Od samego początku Rekord solidnie wzmocniony kadrą z III ligi narzucił swój styl gry. Mimo to dobre ustawianie i głęboka defensywa jaką utrzymywaliśmy w początkowej fazie meczu, odwlekała grad bramek, który nas dosięgnął. Słabsza postawa naszej drużyny w defensywie pojawiła się niespodziewanie, nasz zespół stracił swój rytm po ... strzeleniu gola. Około 20' Testowany zawodnik otworzył wynik ładnym uderzeniem pod poprzeczkę. Od tego momentu nasza drużyna straciła dotychczasową dyscyplinę i otworzyła drogę do swojej bramki. Skutek... 6 straconych bramek w przeciągu 25 minut. Przez ten czas zupełnie straciliśmy kontrolę nad tym co dzieje się na boisku. Nasza drużyna zarówno w obronie jak i w ataku była bezradna. Potwierdzeniem faktu może być fakt, iż drugi (zarazem ostatni)strzał z tej połowy, to bardzo nieudana próba Kajetana Lacha z okolic 20m.

Druga połowa to zupełnie inny mecz. Po zmianie stron niemal cała kadra naszego przeciwnika została zmieniona, co pozwoliło nam na odważniejsze zapuszczanie pod pole karne Rekordu. Gra toczyła się w środku pola od czasu do czasu przenosząc się pod pole karne. Zarówno my jak i II drużyna Rekordu miała swoje okazje, choć trzeba przyznać, że z gry to  Rekord był drużyną lepiej zorganizowaną. Druga połowa również zakończyła się zwycięstwem Rekordu i również to my otworzyliśmy wynik. W 75' Łukasz Łodziana z okolic 16m huknął nie do obrony po długim słupku. Podrażniony Rekord znów zaatakował co zaowocowało dwiema bramkami dla gospodarzy. Zdołaliśmy odpowiedzieć również za sprawą Łodziany, który nie pomylił się po strzale z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak do naszego przeciwnika, również za sprawą rzutu karnego.

Sparing z wyżej notowanym rywalem, mimo niekorzystnego wyniku, był bardzo wartościową jednostką. Na plus na pewno zaliczymy skuteczność bowiem na 4 strzały w światło bramki, 3 znalazły do niej drogę! Co ważniejsze jednak to świadomość nad czym musimy jeszcze przed ligą popracować, aby podobne błędy zniwelować i wyeliminować.

Szczegóły meczu pod linkiem:

Już dziś zapraszamy na kolejny mecz, który odbędzie się w Lachowicach z Jałowcem Stryszawa, o godzinie 10:00