SMS ŻAPN U19 - LKS Leśna 1:2

Najtrudniejsza przeprawa za nami.

Zgodnie z zapowiedzią sparing z ŻAPNem był najbardziej wymagającą próbą dotychczas. Mimo wysokiego tempa nasi zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie z młodszym wybieganym przeciwnikiem. Odpowiednie ustawianie i poruszanie w defensywie zniwelowało ilość akcji przeciwnika do minimum. Wystarczy wspomnieć iż najgroźniejszy strzał w pierwszej połowie to próba z okolic 20m, która najprawdopodobniej skończyła by się w bramce, gdyby nie interwencja testowanego bramkarza. Nasz zespół również był bliski otworcia wyniku spotkania. Najciekawszą była akcja Marcina Marciniaka i Łukasza Łodziany, którą nieznacznie przestrzelił ten pierwszy. Pierwsza połowa przebiegła spokojnie bez wyraźnej przewagi którejś ze stron.

W drugiej połowie nasz zespół zaczął mocniej naciskać na obrońców rywali. Dzięki temu gra się ożywiła i poskutkowało to bramkami. Najpierw na prowadzenie wyszli zawodnicy SMSu, mocnym strzałem po ładnej kombinacyjnej akcji. Po ok 5 minutach było już 1:1, po uderzeniu Marciniaka bezpośrednio z rzutu wolnego. Zanim testowany napastnik ładnym strzałem po długim słupku ustalił w 75' wynik na 2:1 kilkukrotnie poważnie zagroziliśmy bramce rywala. Strzał Łukasza Bieguna z okolic 16m został zablokowany przez obrońców. Kajetan Lach próbował przelobować bramkarza strzałem z okolic 30m, piłka minęła jednak nieznacznie słupek. Również Lach nie zdołał wykorzystac zamieszania w polu karnym, po ładnej oskrzydlającej akcji Łodziany. Mimo niedokładności i czasami braku szczęścia, nasza drużyna zaliczyła kolejną solidna jednostkę na tle bardzo mocnego przeciwnika.

Szczegóły meczowe można sprawdzić pod linkiem:

Już dziś zapraszamy na kolejny sparing. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna z Ligi Okręgowej Rekord II w niedzielę o godzinie 11:00 również na stadionie BBOSiR, ul.Młyńska 52, 43-300 Bielsko-Biała