Wywiad z Tomaszem Legutem - zwycięscą turnieju Beskidzki Mundial FIFA20

W dzisiejszej "strefie wywiadu" witamy naszego wychowanka Tomasza Leguta. Choć uczył się na boisku przy ulicy Sportowej w Leśnej grać w realistyczną piłkę, największe sukcesy odnosi na wirtualnym boisku- dokładniej w popularnej grze FIFA. Wczoraj Tomek swoim zaangażowaniem i talentem zapewnił naszemu klubowi główną nagrodę w turnieju "Sportowych Beskidów"- 1500 złotych na sprzęt sportowy od firmy ZINA.

WITAJ TOMEK. - Witam

WCZORAJ WYGRAŁEŚ JEDEN Z WIELU TURNIEJÓW W SWOJEJ KARIERZE, CZY UWAŻASZ ŻE POZIOM TURNIEJU STAŁ NA WYSOKIM POZIOMIE?
Myśle że poziom był całkiem wysoki, zawodnik UKS Kozy tak zwany ,,Laser" już od wielu lat gra na scenie fifa. Tak samo gracze z Koszarawy Żywiec zawsze miałem z nim ciężkie mecze ale udało się wygrać bez większych problemów.

TWOJA WYGRANA W TURNIEJU NA PEWNO CIE CIESZY, ALE TO CHYBA NIE TWOJE NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIE?
Wiadomo każda wygrana cieszy, ale racja już miałem większe osiągnięcia jak 3 miejsce w ekstraklasa games w Fife 19. Chociaż jak dla mnie największe osiągnięcie było wyjście ze swissa w kwalifikacjach do fut chempions cup 2 gdzie tylko kilku polakom się to udało. Mam nadzieję że mój największy sukces jeszcze nadejdzie.

TAKA DOBRA GRA WYMAGA WIELE GODZIN TRENINGU. ILE GODZIN DZIENNIE I OD ILU LAT GRASZ W GRĘ FIFA?
W fife gram już od 10 lat ale tak na poważnie od fify 17 gdzie wygrałem mistrzostwa żywca i zobaczyłem że mogę grać na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o trening w fife to bardzo ważny jest przy premierze gry gdzie grałem czasami po 8 godzin dziennie, też jest ważne żeby grać cały czas z graczami lepszymi lub na podobnym poziomie bo tylko wtedy można stać się lepszy.

CHYBA PRZYJEMNIE JEST ŁĄCZYĆ COŚ CO SIĘ LUBI I JEDNOCZESNE WSPOMÓC SWÓJ KLUB?
To na pewno fajnie że mogłem trochę pomóc klubowi, w którym grałem przez 7 lat i spędziłem bardzo fajne chwile.

DZIĘKUJĘ BARDZO ZA ROZMOWĘ. W IMIENIU KLUBU BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GODNE JEGO REPREZENTOWANIE I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
Również dziękuje, i mam nadzieję, że będzie jeszcze możliwość zagrania dla Leśnej.