Podsumowanie sezonu 2019/20
Sezon 2019/20
Runda jesienna należała do udanych, z punktu widzenia kibica. Pozycja 3 po ospałym tradycyjnie początku rundy, która nie eliminuje naszej drużyny w walce o awans. 5 punktów straty do liderującej Węgierskiej Górki i 3p straty do (dającego awans) drugiego miejsca, na którym nieoczekiwanie znalazły się Ujsoły. Cyfry pokazują, że jeżeli Leśna odpowiednio "wejdzie" w ligę ma realną szansę na awans do Okręgówki Skoczowsko-Żywieckiej.
Słów kilka:
Początek rundy nie należał do najlepszych, czego potwierdzeniem jest zdobycie (zaledwie) 7p z możliwych 15p w pierwszych 5 kolejkach:
(W)Remis z Ujsołami
(D)Wygrana z Koszarawą
(W)Porażka z Sopotnią
(W)Wygrana z Radziechowami
(D)Porażka z Metalem
Warto wspomnieć, iż we wszystkich spotkaniach byliśmy stroną dominującą, prowadzącą grę. Nie zła statystyka bramek (strzelonych 10/8 straconych) w pierwszych 5 meczach nie przeobraziła się jednak w odpowiednią zdobycz punktową. Napawał nadzieją fakt, że stworzonych sytuacji Leśna miała ZDECYDOWANIE więcej, niż strzelonych bramek.
Pozostałe kolejki to przede wszystkim skuteczniejsza gra. Nie tylko napastników ale i całej formacji ofensywnej. Warto wspomnieć, iż drogę do bramki przez całą rundę znaleźć potrafiło AŻ 10 osób z kadry.:
9 - Marciniak Marcin
7 - Kajetan Lach
6 - Grzegorz Rzeszótko
5 - Arkadiusz Urbański
4 - Łukasz Łodziana
2 - Ryszard Urbański, Artur Wróbel
1 - Łukasz Biegun, Marcin Biegun, Mateusz Piątek
W drugiej części rundy zauważalna była, lepsza współpraca zawodników w "tyłach". Bardzo dobra defensywa zaowocowała czterema czystymi kontami Piotra Łoboza. Do statystyki od 6 kolejki (strzelonych 29/12 straconych) nie można mieć zastrzeżeń.
- Mecz jaki na minus zaliczamy Leśnikom to derby z Lipową. Derby w których przegrywali 2:0 do 90 minuty, by po dwóch karnych strzelonych w doliczonym czasie gry zremisować 2:2. Pogratulować można ambicji i wyszarpania 1p. Z drugiej jednak strony, był to mecz do jakich Leśna nas NIE przyzwyczaiła. Oddanie inicjatywy w środku pola, brak walki i nieprzemyślane podania sprawiały cierpienie wszystkim kibicom pomarańczowych.
- Nie sposób nie wspomnieć o dotkliwej porażce z Magurą Czernichów. W meczu w którym mimo prowadzenia 0:1 do przerwy nie zdołaliśmy dowieźć do końca korzystnego wyniku, przegrywając 2:1 w mizernym stylu
Statystyki LEŚNEJ - 3miejsce, 26punktów, 39x14bilans bramkowy
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz fp na facebooku. W niedługim okresie czasu przytoczymy również kilka ciekawych faktów, które miały miejsce w rundzie jesiennej. Podamy terminy i miejsca rozgrywanych sparingów. Przytoczymy statystyki z frekwencji w rundzie Jesiennej oraz zdradzimy, kto został wybrany zawodnikiem rundy.
Do zobaczenia :)